хіт сезону - кухонний куточок Мілан

Кухонні куточки
Столи офісні
Столи журнальні
Тумбочки РТВ
Передпокої
М'які меблі
Стінки для вітальні
Спальні
Стінки дитячі
Шафи
Комоди
Кухні

Курсы валют на PROext

ГоловнаСтатті→ Кухня 50 років тому

Кухня 50 років тому

Якось раз, випадковим чином, я витягнув з шафи давно забуту, але чудову книжку. Називається вона "Коротка енциклопедія домашнього господарства" 1959 року видання. Цілком природньо, почав переглядати все що стосується меблів. І ось - "Кухня". Цікава стаття з фотографіями того часу. Наведу найцікавіші цитати і фото меблів.

КУХНЯ - приміщення для приготування їжі; в кухні також проводиться прання і прасування білизни; в квартирах, заселених однією сім'єю, кухня часто є і їдальнею. Оздоблення стін та підлоги кухні мусить бути жиро-та водонепроникним (добре митися), що полегшує утримання кухні в чистоті. Кращою обробкою є облицювання глазурованою плиткою, приблизно на висоту 1,60 - 2,00 м від підлоги. Стіни можуть бути облицьовані і частково (над столом, плитою, раковиною). Більш дешеве, але менш довговічне фарбування стін олійною фарбою у всю їхню висоту або на висоту панелі (1,60 - 2,00 м). Стіни пофарбовані масляною фарбою, можна мити (з милом) і легко ремонтувати. Підлогу кухні практично покривати лінолеумом. Стеляю кухні може бути пофарбована звичайною клейовою фарбою або (що краще) масляною, так само як і стіни.

Устаткування кухні повинне бути розташоване так, щоб господині було зручно ним користуватися, не роблячи зайвих рухів.

У кухні повинні бути передбачені місця для зберігання посуду та продуктів, оброблення продуктів, миття посуду, варіння їжі. Посуд та продукти зазвичай зберігаються в столах-шафах, а також на полицях шафок, що висять на стіні. Оброблення продуктів виробляється на кришці столу. Зручні та гігієнічні столи-шафи з відділеннями, пофарбовані у світлі тони легко миються фарбою; кришка (робоча поверхня) таких столів покрита лінолеумом або іншими матеріалами, стійкими до води, наприклад т. зв. шаруватим пластиком, нержавіючої сталлю, емальованим залізом. Над столами-шафами на висоті 0,5 м від кришки столу навішуються на стіні кухонні шафки з полицями. У них зберігають дрібний кухонний посуд, сухі продукти та т. п. Іноді висячі шафки замінюються відкритими полицями. Верхня полиця повинна знаходитися на висоті не більше 1,80 - 1,85 м. Для миття посуду та продуктів встановлюють чавунну або сталеву емальовану мийку або раковину з краном для холодної, а іноді для гарячої води. Під мийкою влаштовується шафа з дверцятами, в якій можуть зберігатися відро для сміття, різні предмети прибирання і т.п. Над мийкою можна повісити шафу з пристосуваннями (сіткою) для сушіння посуду - тарілок та т.п.

На кухні можуть розміщуватися також підвісні шафи для зберігання столового посуду, кухонного і господарського інвентарю тощо. Підвісні шафи не слід розташовувати над плитою. Тут можна розмістити невелику металеву полицю для предметів, необхідних під час приготування їжі. Для господині найбільш зручний табурет. Випускаються табурети з обертовим сидінням для регулювання його висоти.

Якщо кухня використовується як їдальня, то в ній повинні стояти невеликий стіл і стільці. Може бути зроблений стіл, що відкидається від стіни. У кухні повинно бути передбачено місце для електро холодильника. Під вікном може бути влаштована холодна шафа з наскрізними отворами в стіні. Така шафа в холодні місяці повністю замінює холодильник.

Устаткування кухні може бути розміщено за такими 3 схемами: уздовж однієї стіни (однобічне розміщення); уздовж двох протилежних стін (двостороннє); уздовж двох стін, розташованих під кутом один до одного (до зовнішньої стіни). У кухнях односімейних квартир мінімальна ширина проходів між обладнанням, при двосторонньому його розміщення, дорівнює 0,9 м при газовій плиті і 1 м при дров'яній. При односторонньому і кутовому розміщеннях ширина проходу між обладнанням та протилежною стіною повинна бути не менше 1м. У кухнях з дров'яною плитою слід передбачити місце для зберігання принаймні дводенного запасу дрів.

Начебто здається, що прогрес втік далеко і наші меблі несхожі на ті що були 50 років тому. Дійсно, матеріали в наш час використовують інші, змінилася технологія їх виготовлення. Про дизайн й сперечатися нічого. Але щось основне залишилося кардинально незмінним. А саме, призначення та корпуснох-секційна конструкція кухні не зазнала особливих змін.

Хто зі мною не згоден, прошу на наш меблевий форум. Admin

Яндекс.Метрика